Facebook, Hükümetin Vizeleri İncelemek İçin Gizlenemediğini Söyledi

Yazar DijiSumo | Haberler

Eyl 06

ABD İç Güvenlik Bakanlığı artık memurların vize, yeşil kart ve vatandaşlık başvurularında yalanları yakalamak için sahte profiller oluşturmalarına izin veriyor – ancak Facebook bunu yapmıyor. DHS geçen hafta politikalarını güncelledikten sonra, Facebook, sahte hesaplar gizli devlet kurumlarından gelse bile ağın sahte hesapları kaldıracağını söyleyen bir bildiri yayınladı.

“Diğer herkes gibi, kanun uygulayıcı otoritelerin gerçek isimlerini Facebook’ta kullanmaları gerekiyor ve bu politikayı netleştiriyoruz. Associated Press’in açıklamasında sahte hesapların çalıştırılmasına izin verilmiyor ve ihlal edici hesaplar üzerinde hareket edeceğiz ”dedi.

Güncellenmiş DHS politikası, polis memurlarının olası güvenlik kaygılarını ve sahtekarlığı tespit etmek için daha önce ajans tarafından yasaklanan sahte çevrimiçi profiller oluşturmasına olanak tanır. Bununla birlikte, Temmuz ayında güncellenen ve geçen hafta çevrimiçi olarak paylaşılan politika, bazı kısıtlamaları devam ettiriyor.

Memurların kullanıcılarla etkileşime girmesine izin verilmez ve daha katı gizlilik ayarlarına sahip gönderilere erişmek için arkadaşlık istekleri gönderemez veya kullanıcıları takip edemezler. AP’ye göre, memurların politika ile ilgili yıllık eğitimden geçmeleri gerekiyor. Değişiklik memurların özel yayınlara erişmesine izin vermiyor olsa da, bazı içeriğin hesapsız erişilmesi zor.

S incelemesisosyal medya hesapları artık ABD vizesi için başvuru sürecinin bir parçası olmakla birlikte, bazı sosyal ağların tasarlanma biçimi, kullanıcının bilgilerini aktif bir hesabı olmayan üçüncü şahıslar tarafından erişilemez hale getirmektedir. Sahte hesaplar, aracının uygulamayı incelemesini potansiyel olarak bu verilere daha kolay erişmesine izin verebilir. AP’ye göre, uygulama daha sonra incelenmek üzere işaretlenmiş uygulamalarda kullanılacaktı.

Sahte hesaplar uzun süredir Facebook kurallarına aykırı ve ağ, otomatik işlemlerin günlük olarak milyonlarca sahte hesap bulup engellemeye yardımcı olduğunu söylüyor. Ağ, tespit edilen tüm sahte hesapların – DHS politika değişikliğinden gelecek olanlar dahil – engellendiğini ve kaldırıldığını söylüyor. Facebook, daha önce, Çin hükümetiyle bağlantısı olduğundan şüphelenilen hesapların kapatılması da dahil olmak üzere, ağın devlet kurumlarıyla bağları olduğuna inandığı sahte hesapları kaldırmıştı.

Twitter’ın politikası aynı zamanda sahte hesapları da yasaklıyor, ancak ağ bunun nasıl devam edeceğini belirlemek için yeni DHS kurallarını gözden geçirdiğini söylüyor.

 

 

Follow

Yazar Hakkında

Ben Muhammet,1981 doğumluyum İstanbul’ da yaşıyorum. 20 yılı aşkın süredir internet projeleri yürütüyorum. Uzun süredir Dijital Pazarlama teknikleriyle yakından ilgiliyim.Blog yazmayı sevdiğim için bu blogu kurdum, dijital pazarlama alanında edindiğim tecrübeleri bu blog sayesinde kayıt altına alırken aynı zamanda insanların faydalanmasını da sağlamış oluyorum.

Yorum Yap:

Yorum Yap: