Facebook Reklam Bütçesini Otomatik Arttırmak (Kuralla)

Yazar DijiSumo | Facebook Reklamları Püf Noktaları

Mar 17
Facebook Reklam Bütçesini Otomatik Arttırmak

1 dakikalık kısa videolarla Facebook Reklamlarına dair püf noktaları devam ediyor!
Facebook Reklamları kullanıyor ya da başkası adına reklam yönetiyorsanız, reklam bütçelerini belirli zamanlarda otomatik olarak arttırmak, eksiltmek gerekebiliyor. Normal şartlarda bütçe değişikliklerini el ile yapmanız gerekiyor.

Fakat bu değişiklikleri sizin yerinize önceden yapacak bir kural oluşturursanız kampanyalarınız, reklam setleriniz ve reklamlarınızdaki değişiklikleri otomatik olarak önceden zamanlayabilir ya da bunu toplu olarak anlık belirleyebilirsiniz.

Kurallara, Facebook Business Manager menüsünden ulaşabilirsiniz. Kurallar bölümünden sadece reklam bütçeleri değil daha bir çok işlemi otomatikleştirebilirsiniz. Bunlardan başlıcaları;

  • Reklam bütçe değişiklikleri
  • Reklam kapatma
  • Reklam açma
  • Her kuralı saatlik, günlük haftalık yada ileriki bir tarihte tekrarlatmak
  • Koşullu değişiklikler yapmak (Bir dönüşüm olduğunda reklam bütçesini değiştir ya da sepete ekleme yapan kişilerin sayısı belirli bir sayıya ulaştığında bütçeyi azalt gibi)

Daha büyük organizasyonlarda ve sayılarda reklamlar yönetirken kuralları kullanmak kaçınılmazdır. Çünkü her şeyi manuel olarak yönetmek zamanla imkansızlaşır. Bu yüzden otomatik kurallar tanımlayarak iş yükünü azaltabilir ve bazı önemli detayları kaçırmamış olursunuz.

Aşağıdaki kısa videoda, tüm aktif reklamlardaki günlük bütçenin %10 oranında nasıl otomatik arttırılacağını görebilirsiniz.

Videolar sessiz rehber tarzında ekran yönlendirmeleri ile desteklenerek oluşturulmuştur.

Follow

Yazar Hakkında

Ben Muhammet,1981 doğumluyum İstanbul’ da yaşıyorum. 20 yılı aşkın süredir internet projeleri yürütüyorum. Uzun süredir Dijital Pazarlama teknikleriyle yakından ilgiliyim.Blog yazmayı sevdiğim için bu blogu kurdum, dijital pazarlama alanında edindiğim tecrübeleri bu blog sayesinde kayıt altına alırken aynı zamanda insanların faydalanmasını da sağlamış oluyorum.

Yorum Yap:

Yorum Yap: