Facebook Videolarını İzleyen Kişilere Özel Hedef Kitle Nasıl Oluşturulur

Yazar DijiSumo | Facebook Reklamları Püf Noktaları

Mar 15

Facebook Video reklamları veriyorsanız, reklam videolarınızı izleyen kişilere özel hedef kitleler oluşturabilirsiniz. Bunun bir çok avantajı bulunur fakat bunun reklam verene en büyük getirilerinden biri, videolarınızın büyük kısmını izleyip daha fazla ilgi duyan kişileri bir araya toplayabilmekdir.

Örneğin bir ürün reklam kampanyası oluşturdunuz ve reklamınız video reklam. Bu reklamın yarısından fazlasını izleyen kişilerin bu ürüne ilgisinin oldukça yüksek olduğunu anlamak zor değildir. Videolarınızın tamamını veya bir kısmını (% olarak) izleyen kişileri ayrı bir hedef kitlede toplayabilirsiniz.

Sonrasında bu kitleye farklı bir dönüşüm reklamı veya özel indirim kuponları içeren yeni bir kampanya gösterebilirsiniz.

Bunun için izlenecek yol oldukça basit! Video rehberdeki adımları uygulayarak yeni bir hedef kitleyi kolayca oluşturabilirsiniz.

Follow

Yazar Hakkında

Ben Muhammet,1981 doğumluyum İstanbul’ da yaşıyorum. 20 yılı aşkın süredir internet projeleri yürütüyorum. Uzun süredir Dijital Pazarlama teknikleriyle yakından ilgiliyim.Blog yazmayı sevdiğim için bu blogu kurdum, dijital pazarlama alanında edindiğim tecrübeleri bu blog sayesinde kayıt altına alırken aynı zamanda insanların faydalanmasını da sağlamış oluyorum.

Yorum Yap:

Yorum Yap: