Instagram’da Her zamankinden daha fazla reklam var ve hepsi Facebook’un hatası

Yazar DijiSumo | Haberler

Eyl 06
Instagram'da Her zamankinden daha fazla reklam var ve hepsi Facebook'un hatası

 

Instagram’da gezinirken çok daha fazla reklam fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz: Facebook Instagram’a fotoğraf paylaşım uygulamasındaki reklam miktarını iki katına çıkarmasını söyledi.

Bilgi, geçen yıl, Facebook Instagram reklamlarını “kabaca iki katına çıkarmak” talimatı verdi. Facebook’un sahip olduğu uygulama, reklamlarını doğrudan Beslemenizde ve Keşfetme özelliğinde Hikayeler özelliğinde görüntüler.

Rapor, daha fazla reklamın yanı sıra, Facebook’un geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Instagram’da nasıl daha fazla kontrol sahibi olduğunu da ele alıyor. Sosyal medya devi ilk olarak 2012 yılında fotoğraf uygulamasını 1 milyar dolara satın aldı ve o zamandan beri değişiklik yapıyor. CEO Mark Zuckerberg, Instagram’ın büyümesine yardımcı olmak için yeterli kredi almadığı için, Facebook’un Instagram’ın adını “Facebook’tan Instagram” olarak değiştirmeyi planlıyor. Instagram’ın ortak kurucuları, 2018’de, Facebook ile aralarındaki gerginliğin ortasında istifa etti.

Bir eMarketer raporuna göre, Facebook’un en tartışmalı hamlelerinden biri 2015’te Instagram’a reklam eklemek oldu, ancak bunun bedeli ödendi: Instagram 2018’de 9 milyar dolar reklam geliri elde etti.

Instagram, haziran ayında, markalarla çalışan etkileyicilerin takipçilerinin ötesinde daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan markalı içerik reklamları duyurdu. Bu yeni reklam türü normal, sponsorlu bir yazı gibi görünmekle birlikte, takip ettiğiniz bir kişinin feed’inizde reklam yayınlamasını ve bazı kullanıcıların kapattığını gösterir.

“Bu sadece bir başlangıç ​​ve insanlar, yaratıcılar ve işletmeler için daha da fazla değer sağlamak için markalı içeriğe yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kullanıcılar uzun süredir Instagram’ın reklamlarınızı hedeflemek için konuşmaları dinlemekten şüpheli. Haziran ayında Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram’ın bir CBS News röportajında ​​sizi dinlediğini kesinlikle reddetti. Instagram seni dinlemese bile ilgi alanlarını biliyor ve davranışlarına ve ilgi alanlarına göre gördüğün reklamları hedefliyor.

Reklam içeriği, tipik sosyal medya deneyimimizin bir parçası haline geldi. En azından bir reklam snippet’ini izlemek zorunda kalmadan artık bir YouTube videosu başlatamazsınız. Bir sosyal medya yönetim platformu olan Sprout Social’dan yapılan bir 2018 anketi, katılımcıların% 58’inin sosyal medyada çok fazla reklam olduğunu hissettiğini ortaya koydu.

Follow

Yazar Hakkında

Ben Muhammet,1981 doğumluyum İstanbul’ da yaşıyorum. 20 yılı aşkın süredir internet projeleri yürütüyorum. Uzun süredir Dijital Pazarlama teknikleriyle yakından ilgiliyim.Blog yazmayı sevdiğim için bu blogu kurdum, dijital pazarlama alanında edindiğim tecrübeleri bu blog sayesinde kayıt altına alırken aynı zamanda insanların faydalanmasını da sağlamış oluyorum.

Yorum Yap:

Yorum Yap: