Twitter Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların SMS ile tweetleme yeteneklerini geçici olarak devre dışı bırakacağını açıkladı.

Resmi Twitter Destek hesabı, duyurunun ele alınması gereken “güvenlik açıklarını” öne sürerek bir dizi tweet’te duyurdu.

Şirket, “Bu adımı, mobil operatörler tarafından ele alınması gereken güvenlik açıkları ve iki faktörlü kimlik doğrulaması için bağlantılı bir telefon numarasına sahip olma  (bunu geliştirmek için çalışıyoruz) nedeniyle alıyoruz” dedi.

Twitter ayrıca, “Bu özellik için uzun vadeli stratejimiz üzerinde çalışırken, güvenilir iletişim için SMS’e bağlı pazarlarda bunu yeniden etkinleştireceğiz” dedi.

Aynı gün tweet attı bir ikinci yüksek profilli Twitter oyuncusu bir haftadan az bir sürede aktris Chloe Grace Moretz’e oldu. Cuma günü, CEO’su, Jack Dorsey’in hesabı saldırıya uğradı.

Bilgisayar korsanları, her iki olay sırasında, hem ırkçı hakaretler hem de Twitter merkezindeki bir bomba tehdidi, telefon numaraları ve hatta Dorsey’in sosyal güvenliği olduğunu iddia ettikleri bir “istihbarat” hakkında “istihbarat” adı verilen #chucklingSquad etiketini seçtiler numara. Tweet’ler o zamandan beri silindi.

 

SMS özelliğinin ne kadar süreyle devre dışı bırakılacağı hakkında herhangi bir zaman verilmediği açıklandı.