WordPress Bir Sitenin Android Uygulamasını Hazırlamak

Yazar DijiSumo | Web Tasım ve SEO

Oca 08
Wordpress Sitenin Android Uygulamasını Yapma

İşletmenizin web sitesi WordPress’le hazırlandıysa bu web sitesini bir Android uygulamaya çevirme şansınız var. Çok düşük maliyetlerle wordpress sitenin android uygulamasını yapmak o kadar da zor değil.

Bir yetişkin mobil cihazlarda ortalama olarak günde 4 saate kadar vakit geçiriyor. Dahası, insanlar vakitlerinin çoğunu online aktivitelerin yanı sıra sosyal medya dahil farklı mobil uygulamalarda geçiriyor. Mobilin altın çağının yaşandığı bu dönemde, bir mobil uygulamanın her işletme için önemi büyüktür.

Bir Android uygulama hazırlamak işletmeniz için hayli maliyetli olabilir. Bunun için bir ajansla anlaşmak veya bir yazılım şirketiyle çalışmak gerekir.

İşletmenizin web sitesi WordPress’le hazırlandıysa bu web sitesini bir Android uygulamaya çevirme şansınız var. Herhangi bir kodlama veya yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan bir uygulama hazırlayabiliyorsunuz. Bu sayede uygulamayı indiren kişilere anında bildirimler gönderebilir, yeni hizmet ve ürünlerinizi mobil uygulama üzerinden duyurabilirsiniz.

%100 başarılı bir Android uygulama olmasa da bazı eklentiler sayesinde wordpress mobil uygulama yapılabiliyor. İşte bu eklentilerden bazıları.

WordPress Siteniz için Android Uygulaması Oluşturma Eklentileri

1- WappPress

WappPress, herhangi bir WordPress web sitesini birkaç basit adımda kolayca bir Android uygulamasına dönüştürebilir. Bu düşük maliyetli platform, web sitenizi önceden tasarlanmış yedi tema ile özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, mesajları iletmek için kullanıcılarınıza push bildirimleri gönderebilirsiniz.

2-BlogPress

Zengin özelliklere sahip bu uygulama sayesinde hem bir uygulamaya sahip olursunuz hem de Google Analitik entegrasyonuyla uygulamanızı kullanan kişileri analiz edebilirsiniz.

3-AppMaker

Appmaker özellikle bloglar ve haber web siteleri için etkili bir eklentidir. Sınırsız kategori sayfası kullanarak içeriğinizi düzenleyebilir ve kullanıcıların mobil uygulamanızda gezinmesine yardımcı olacak bir menü oluşturabilirsiniz. Ayrıca IOS uygulaması da hazırlamanıza olanak sağlar.

4-Web2App

Kodlama deneyimi yaşatmaksızın uygulama oluşturulabilen, kolay kullanım için yönlendirmeler sağlayan diğer bir wordpress eklentisi.

5-AppPresser

AppPresser, WordPress web sitenizi bir mobil uygulamaya dönüştürmede uzmanlaşmış diğer bir oluşturucu eklenti. Görsel özelleştiriciyi kullanarak uygulamanızı tasarlarken canlı bir önizleme görmenizi sağlıyor. Araç ayrıca, kullanıcıların mobil cihazın kamerasını veya fotoğraf kitaplığını kullanarak Facebook’ta oturum açmasına ve kaydolmasına, sosyal medyada içerik paylaşmasına ve fotoğraf yüklemesine olanak tanıyor.

Şimdilik 5 adet paylaştığım bu listeye yenileri eklenebilir. Eklentilerden bazıları ücretli ücretsiz olanları ise ise kısıtlı özelliklere sahip. Yani wordpress ile bir mobil uygulama yapacaksanız eklentiyi satın almanız gerekmekte. Fakat fiyatları o kadar pahalı değil.

Sonuç olarak insanlar mobil uygulamalara daha fazla zaman harcıyor. Mobil uygulamaların en önemli avantajlarından biri kullanıcılara push bildirimleri dağıtmaktır.

Bu sayede uygulama üzerinden müşterilerle anlık iletişime geçme şansınız var.

Follow

Yazar Hakkında

Ben Muhammet,1981 doğumluyum İstanbul’ da yaşıyorum. 20 yılı aşkın süredir internet projeleri yürütüyorum. Uzun süredir Dijital Pazarlama teknikleriyle yakından ilgiliyim.Blog yazmayı sevdiğim için bu blogu kurdum, dijital pazarlama alanında edindiğim tecrübeleri bu blog sayesinde kayıt altına alırken aynı zamanda insanların faydalanmasını da sağlamış oluyorum.

Yorum Yap:

Yorum Yap: