Fashionistas, stil ve güzellik içeriği için bir YouTube hub’ının piyasaya sürülmesiyle youtube, artık  yeni bir online hedefe sahip.

Piyasaya sunulduğunu açıklayan bir blog yazısında, YouTube Fashion and Beauty direktörü Derek Blasberg, yeni teklifi “hem muhteşem endemik yaratıcısı topluluğumuzu hem de daha geleneksel moda ve güzel dünyalarını birbirine bağlayan stil içeriği için nihai bir hedef” olarak nitelendirdi.

Moda ve güzellik yaratıcıları, endüstri profesyonelleri, yayıncılar ve lüks moda markaları – diğerleri arasında – hepsi yeni sitede varlığını sürdürüyor, seri procrastinatorlara bu tür konulara ilgi duymaları için bir şey yapmamaları için bir neden daha veriyor.

Açılış sayfasına kısa bir bakış, Louis Vuitton, Versace ve Chanel gibi moda devlerinin içeriklerinin yanı sıra, YouTube’da çok popüler olan bir tür video olan güzellik ipuçlarını içeren bir dizi videoyu da gösterir. Ayrıca “doğrudan pistten moda haberleri” içeren Koleksiyonları da bulacaksınız.

Moda alanında kariyer yapmak isteyenler için, sektörde çalışmakta olanların, bunun nasıl yapılacağına dair ipuçları ve rehberlik sunan bir grup videosu var.

Ayrıca, endüstrinin en iyi modellerinden bazılarının içeriği için de gidilecek yer. Örneğin, Naomi Campbell’ın bir sonraki uçak yolculuğunuz için uygulamak isteyebileceğiniz (ya da istemeyeceğiniz) uçuş öncesi rutinini inceleyin.

Blasberg, “Hedefimiz, YouTube.com/Fashion’ı en son moda ve güzellik trendleri, içerik ve daha fazlasıyla dolu, farklı ve kapsayıcı bir yer haline getirmek” dedi. sayfaya daha fazla uluslararası ses getir ve küresel pazarlar için yerelleştir. ”

Belki de YouTube / Fashion’ın piyasaya sürülmesindeki en büyük sürpriz, gelmesi bu kadar uzun sürdü. Sonuçta, 2014 ve 2018 yılları arasında YouTube’daki moda ve güzellik kanallarının sayısı altıdan fazla arttı ve yalnızca geçen yıl milyarlarca kez görüntülendi. Tüm bu içeriği tek bir çatı altında getirmek, reklamverenlerin, markaların ve içerik oluşturucuların hayali olan görünüm sayısını daha da yükseltecek şekilde görünüyor. Ve YouTube da.