YouTube, Nefret Söylemi İçeren 30.000 Videoyu Sildi

Yazar DijiSumo | Haberler

Eyl 06

YouTube, geçen ay nefret dolu konuşma içeren 30.000’den fazla videoyu sildiğini belirtti.

3 Eylül Salı günü yayınlanan bir blog yazısında, video platformu ayrıca “politikalarımızdaki temel değişimi” temsil edecek olan mevcut taciz politikasını güncellemeyi planladığını duyurdu.

YouTube, “YouTube başladığından beri zararlı içeriği kaldırıyoruz, ancak bu çalışmaya yaptığımız yatırım son yıllarda hızlandı” dedi. “Bu devam eden çalışma nedeniyle, son 18 ay boyunca, politikalarımızı% 80 ihlal ettiği için kaldırılan videolara ilişkin görüşleri% 80 azalttık ve bu sayıyı daha da azaltmak için sürekli çalışıyoruz.”

YouTube’un en yeni güncellemeleri – “yakında geliyor” dedikleri – içeriğin kaldırılması, yetkili seslerin yükseltilmesi, güvenilir yaratıcıların ödüllendirilmesi ve politikaya aykırı olan malzemenin yayılmasını azaltmaya odaklanıyor.

YouTube, Salı günkü yazıya göre, “Kurallarımızı ihlal eden içeriğin geniş bir şekilde görüntülenmediğinden ve hatta hiç görüntülenmediğinden emin olmak için büyük çaba harcıyoruz” dedi.

YouTube başlangıçta Haziran ayında nefret karşıtı konuşma politikasında güncellemeler yaptı. Güncellemeler artık üstünlükçü görüşlere sahip videoları ve “Holokost veya Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda çekim gibi” iyi belgelenmiş şiddet olaylarının varlığını inkar eden videoları kaldırıyor.

Wall Street Journal, Haziran ayında YouTube’un, çocuklara yönelik videolar konusunda öneri algoritmasında önemli değişiklikler düşündüğünü bildirdi. Raporlara göre, Federal Ticaret Komisyonu (FTC), platformun çocuklara yönelik araştırmanın son aşamalarındaydı.

Ardından Ağustos’ta, YouTube Verge’e göre, LGBTQ içerik oluşturucularına ve topluluğuna yapılan ayrımcılık iddiası nedeniyle bir grup LGBTQ YouTube içerik oluşturucusu tarafından dava edildi.

Follow

Yazar Hakkında

Ben Muhammet,1981 doğumluyum İstanbul’ da yaşıyorum. 20 yılı aşkın süredir internet projeleri yürütüyorum. Uzun süredir Dijital Pazarlama teknikleriyle yakından ilgiliyim.Blog yazmayı sevdiğim için bu blogu kurdum, dijital pazarlama alanında edindiğim tecrübeleri bu blog sayesinde kayıt altına alırken aynı zamanda insanların faydalanmasını da sağlamış oluyorum.

Yorum Yap:

Yorum Yap: